KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14241028
*
nr 1424 1028
Johan Kindborg
(1861-1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, hus vid sjö. Olja på pannå, 24x34cm, yttermått inklusive ram: 32x41cm
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2021
kl 18:53:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 16:53:49
1
400 kr
11/10 17:50:21
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Johan Kindborg
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Läs mer om Johan Kindborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus vid sjö johan kindborg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55
*
Johan Kindborg
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Läs mer om Johan Kindborg
nr 1424 1028
Johan Kindborg
(1861-1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, hus vid sjö. Olja på pannå, 24x34cm, yttermått inklusive ram: 32x41cm
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 16:53:49 | 1 | 400 kr |
11/10 17:50:21 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Johan Kindborg
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Johan Kindborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus vid sjö johan kindborg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55